Śledź nas na portalach społecznościowych

mgr Monika Niedziałkowska, dietetyk, specjalista Zdrowia Publicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz 1xPolskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Ukończyła Zdrowie Publiczne i Dietetykę w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako dietetyk pomaga pacjentom od 2006 roku.

Pracę magisterską poświęciła badaniom na temat wpływu nawyków żywieniowych na masę ciała wśród osób dorosłych. Jej domeną jest nowoczesne zdrowe żywienie. Specjalizuje się w opiece nad osobami z nadwagą i otyłością oraz żywieniem i odchudzaniem dzieci i młodzieży. Zajmuje się także bilansowaniem diet dla kobiet ciężarnych i karmiących oraz dla osób chorych, m.in. z: cukrzycą, nadciśnieniem, podwyższonym cholesterolem, alergią pokarmową, dietoterapią schorzeń endokrynologicznych, w tym problemów z tarczycą (nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto).

W kontakcie z pacjentem stawia na edukację żywieniową oraz wsparcie psychologiczne. Oprócz indywidualnych konsultacji w Poradni prowadzi szkolenia i wykłady o tematyce dietetycznej, aktywnie propagując zdrowe odżywianie i aktywny styl życia.

Prywatnie entuzjastka szybkiej i lekkiej kuchni oraz zdrowego stylu życia, z pasją oddająca się długim wycieczkom rowerowym i bieganiu.

Właścicielka poradni dietetycznej Dietmedica we Włocławku.