Śledź nas na portalach społecznościowych

WODA ZDROWIA DODA!

Woda to naturalny rozpuszczalnik dla reakcji zachodzących w organizmie. Usuwa toksyny, wypłukuje substancje szkodliwe, produkty przemiany materii, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie nerek i układu moczowego. Zawartość wody w organizmie człowieka powinna być utrzymywana na stałym poziomie, tj. bilans wody powinien być zerowy. Co to oznacza? Woda, która jest uzyskana z procesów metabolicznych, dostarczana do organizmu wraz z pożywieniem, napojami w takiej samej ilości powinna być wydalana z organizmu poprzez różne źródła tj.: nerki (mocz), płuca (wydychane powietrze), skórę (pot), przewód pokarmowy (kał). Dla zachowania prawidłowej gospodarki wodnej ważny jest nie tylko bilans wodny ale również utrzymanie fizjologicznych wielkości przestrzeni wodnych. Zapotrzebowanie na wodę różni się w zależności od: wieku, płci, stanu zdrowia, aktywności fizycznej, temperatury otoczenia. Dla osoby dorosłej zalecane jest spożycie około 30cm3/dobę na każdy 1 kg masy ciała. Problem z piciem wody ma więcej niż połowa moich pacjentów.. z doświadczenia wiem, iż pewne triki mogą pomóc przełamać ten problem.

  • Zacznij małymi krokami.. z czasem zwiększaj ilość wypijanej wody.
  • Wody różnią się zawartością składników mineralnych, które wpływają na smak. Poszukaj takiej wody, która po prostu będzie Ci smakowała
  • Jeżeli picie czystej wody nie jest w stanie Cię przekonać, to możesz zmienić jej smak dodając do niej np. cytrynę, limonkę lub miętę
  • Zmień temperaturę wody – może woda o temperaturze pokojowej nie będzie Ci odpowiadała, ale woda z lodówki już tak, dodatkowo picie zimnej wody może przyspieszyć twój metabolizm i spalanie kalorii.
  • Butelkę z wodą, dzbanek bądź szklankę staraj się mieć na widoku.
  • Pamiętać należy, iż woda ma działanie nawilżające, więc kto chciałby mieć kłopoty skórne? Odwodniona, wręcz wysuszona skóra jest bardziej podatna nie tylko na choroby, ale też na zmarszczki, rozstępy czy cellulit.
Może polubisz także
NOWOŚĆ W OFERCIE PORADNI !!!